Jak znaleźć pracę

Jak zwrócić na siebie uwagę pracodawcy

Jak zwrócić na siebie uwagę pracodawcy XXI wiek jest naprawdę bardzo trudnym czasem dla wszystkich osób, które starają się o znalezienie dla swoich potrzeb odpowiedniej pracy. Dość często bowiem firmy jeżeli już zdecydują się na wzięcie nowego pracownika to stawiają przed nim całkiem spartańskie warunki współpracy, którym tylko nie licznie będą mogli stawić czoła. Jeżeli nawet nie znajdą się osoby, które będą umiały w sposób odpowiedni sprostać im wszystkim to przynajmniej te, które w ogóle się do nich nie kwalifikują zostaną odsiani co w dość dużej mierze zaoszczędzi pracy większości osób w firmie. Warto jest więc postarać się pomimo nie posiadania wszystkich wymienionych w ogłoszeniu przez pracodawcę rzeczy zwrócić na siebie jego uwagę. Najlepiej możemy to zrobić na samym starcie, gdzie w ogóle rozpatrywane jest nasze CV względem tego czy warto jest nas zapraszać na dalszą rozmowę kwalifikacyjną.

W wielu przypadkach można naprawdę bardzo mocno zaimponować pracodawcy wykonując swoje podanie o pracę w sposób naprawdę niecodzienny. Dla przykładu wiele osób stara się w jakiś sposób ozdobić swoje CV poprzez doklejanie do niego różnych dodatków czy chociażby dodawania małych prezentów takich jak baton czy też kostka czekolady. Pomimo tego, że owe chwyty wyglądają na naprawdę śmieszne to jednak w pracach gdzie poszukuje się osób kreatywnych to naprawdę daje dużo większe możliwości na zatrudnienie.

Najczęstsze błędy w listach motywacyjnych

Sporo osób ma obecnie naprawdę bardzo duże problemy w dzisiejszych czasach z finansami oraz odpowiednim doborem miejsca pracy. W wielu przypadkach po prostu owych miejsc zaczyna brakować poprzez co ludzie nie mają specjalnie możliwości ich wyboru. Trzeba po prostu brać co jest, aby muc jako tako chociaż przeżyć i mieć pieniądze na życie. Jest to dość dobre rozwiązanie, ale tylko i wyłącznie na określony czas. Warto jest pracując w pracy, która nam nie odpowiada zbytnio cały czas szukać dla siebie zupełnie innej nowej pracy. Dzięki temu będziemy mogli bez większych problemów co chwilę polepszać nasze finanse, które z pewnością potrzebują stosownej pomocy jeżeli chodzi o zadbanie o nie. Dużo może nam pomóc w znalezieniu odpowiedniej pracy list motywacyjny, który przez większość osób jest pisany niestety w zły sposób. Myślą oni, że ma być to list błagalny, w którym chcemy uprosić pracodawcę o danie nam szansy pracy u niego.

Tego typu listy motywacyjne są jednak kierowane bardzo szybko do kosza i większości przypadków się ich w ogóle nie czyta. Dużo lepiej jest napisać pewny list, w którym otwarcie pokazujemy nasze możliwości na proponowanym stanowisku poprzez co pracodawca będzie mógł bardzo szybko zobaczyć odpowiednie korzyści dla siebie jeżeli chodzi o nasze zatrudnienie.

O tym pamiętaj przy pisaniu CV

W takiej bazie danych znajdują się specjalne rubryki, do których wyłącznie wpisujemy nasze informacje, takie jak: wiek, wykształcenie, skończone szkolenia, teraźniejsze wykształcenie i wiedzę praktyczną zawodowe. Wszystkie te informacje tworzą jedną bazę danych, do których dostęp jest dystrybuowany zainteresowanym firmom.

Taki program znacznie umożliwia pracodawcom znalezienie idealnego pracownika na informacje stanowisko, bowiem wpisują wymagania a program sam wybiera im priorytetowo odpowiednie oferty do ich wytycznych. Jeśli jednak jesteśmy nastawieni na to, że pracę chcemy wyszukać bardzo śpiesznie, warto jest wysyłać CV drogą e-mail i wypełniać internetowe CV – by zwiększyć swoje szansę zauważenia nas przez potencjalnych, przyszłych pracodawców.

Jeżeli OMÓWILIŚMY JUŻ W jaki sposób POPRAWNIE NAPISAĆ Prywatne CV,

TO WARTO Również WSPOMNIEĆ O BŁĘDACH, KTÓRE NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIAMY (często nieświadomie) W APLIKACJACH, PRZEZ CO ZMNIEJSZAMY SWOJE SZANSE NA TO, ŻE KTOKOLWIEK W OGÓLE ZAINTERESUJE SIĘ NASZYM CV.

W znaczącej liczbie sytuacji jest tak, że wysyłamy Curriculum Vitae do paru, albo i kilkunastu pracodawców, zawsze w takim CV dokonujemy modyfikacji (bardzie, czy mniej istotnych) – przez właśnie takie „zabiegi” prędzej czy później w naszych aplikacjach mogą pojawić się błędy, które moją bardzo negatywnie wpłynąć na naszą aplikację. Tak więc nim wyślemy CV warto jest je sprawdzić pod względem w znaczącej liczbie przypadków popełnianych błędów w tego typu aplikacjach.

1.Estetyka – na ten temat wspomnieliśmy już na samym początku poradnika, bowiem to teraz estetyka i wygląd dokumentów aplikacyjnych odgrywa istotną rolę. Musimy pamiętać, ażeby nasze CV miało odpowiednią konstrukcję. Tytuł (umieszczany na samej górze dokumentu), tytuły poszczególnych elementów i określony są umieszczane po lewej stronie dokumentu, zaś opisy poszczególnych elementów CV – po prawej stronie. Zadbajmy o to, żeby wszystko było równe i bardzo przejrzyste (a nie jest to problem, o ile piszemy CV w dokumencie tekstowym na komputerze). Jeżeli wysyłamy CV do twojego potencjalnego przyszłego pracodawcy, papier musi być czysty, znajdować się w czystej folii, tak by pracodawca otrzymał dokument z dużą dokładnością w takim stanie w jakim go do niego wysłaliśmy.

2.Zgoda na przetwarzanie naszych danych (oświadczenie – o którym też już wspominaliśmy). Jest to element, o którym częściej zapominają Inni ludzie którzy po raz 1-wszy przygotowują prywatne CV.

Do procesu rekrutacji (tak zatem i do kontaktu z nami), taka zgoda na przetwarzanie danych pracodawcom jest niezbędna! O ile bowiem wykorzysta nasze informacje (wręcz skontaktuje się z nami) przez informacje, które były na CV bez oświadczenia, złamie tym samym przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, tak zatem żaden pracodawca takiego ryzyka nie podejmie a co za tym idzie – nie skontaktuje się z nami, choćby bardzo chciał. Warto mieć na uwadze więc zawsze o zgodzie na przetwarzanie naszych danych. Treść takiego oświadczenia (klauzuli) znajdziecie na serwisach internetowych – bez problemu.

3.Prawidłowość gramatyczna i ortograficzna. Załóżmy, że w obecnych czasach, właściwie każde CV pisane jest na komputerze, w dokumencie tekstowym. Skrypty do edycji tekstowej są ogólnodostępne i posiadają takie efektywności, które pozwalają na sprawdzanie przez komputer poprawności ortograficznej tekstu, który wprowadziliśmy do dokumentu, to mimo tego zdarzają się przypadki ogromnych błędów w CV – co okazuje się kompletną klapą, bo sami pomyślcie, jak zareagowalibyście (jako pracodawcy) na CV z błędami ortograficznymi…? Przed wysłaniem CV, przeczytajmy go jeszcze, a w najwyższym stopniu dajmy do przeczytania komuś, ponieważ świeże spojrzenie na treść, może dostrzec usterki, których my (piszący) nie dostrzegliśmy wcześniej, mimo kilkukrotnego dosłownie, przeczytania tekstu.

4.Nieistotne albo zupełnie zbędne dane. Bardzo niewiele ważne informacje, na które nie zwracają wręcz uwagi pracodawcy czytający nasze CV, a jedynie „zaśmiecające” nasze programy to takie dane W jaki sposób:

 

Proste 4 KROKI Aby Wasze CV BYŁO BARDZIEJ ATRKACYJNE:

1.Nadaj swojemu CV intrygującą grafikę (wybierz taką, która specjalnie będzie pasowała do stanowiska, które chcesz objąć w danej korporacji), pamiętając jednakże o tym, że motyw graficzny ma być jedynie uzupełnieniem informacji Twojej programów, a nie głównym jej elementem. Niech szata graficzna nie ma zbyt krzykliwych kolorów (bo to działa na Twoją niekorzyść) i niech nie posiada na CV więcej niż 3 kolory. Można zastosować pewien zabieg – niech Twoje CV ma bardzo subtelne kolory – takie same jak np. logo korporacji do której składasz CV.

2.Zdefiniuj swój zawodowy cel. Gdy umieścimy na samym początku dokumentu to co chcemy osiągnąć, pomoże to pracodawcy określić jakie będą Nasze oczekiwania co do przyszłego stanowiska pracy, zwłaszcza o ile dotychczasowa ścieżka wymarzonej ścieżki zawodowej jest różnorodna.

3.Przedstaw samego siebie. Opisz siebie, stwórz raport własnych kompetencji osobowościowych i zawodowych (tych najważniejszych, tych które będą dla pracodawcy bardzo istotne). Pamiętaj, aby raport ten był dostosowany do wymogów danego ogłoszenia o pracę. Wybierz zatem do CV te informacje, które mogą wyjątkowo zainteresować pracodawcę i zachęcą go do spotkania z Tobą na rozmowie kwalifikacyjnej.

4.”Pochwal się” swoimi kompetencjami. Napisz o tych kompetencjach, które czynią teraz Ciebie odpowiednim kandydatem na dane stanowisko pracy. Zamiast pisać o wszystkich obowiązkach, które do tej pory musiałeś wykonywać na poprzednich stanowiskach pracy, stwórz osobną „sekcję” gwoli tych priorytetowo pożądanych poprzez pracodawcę, u którego ubiegasz się o pracę.