Karpacz

Lodowisko Talaga w Karpaczu

Lodowisko Talaga w Karpaczu, to sztucznie zamrożone lodowisko, które posiada wymiary 20×30 metrów. To lodowisko jest na wolnym powietrzu, przez co jazda jest o wiele atrakcyjniejsza. Oświetlenie pozwala na korzystanie z lodowiska także w nocy. To bardzo duża zaleta, z której warto skorzystać, gdyż większość lodowisk jest sztuczna, ale nie można w nich jeździć na otwartym powietrzu. Lodowisko Talaga, to świetne miejsce, gdzie można znakomicie wypocząć i się świetnie zrelaksować. Należy wiedzieć, że spokojna muzyka i niepowtarzalny klimat, to główne zalety lodowiska, które sprawiają, że można tu naprawdę świetnie się bawić. Lodowisko jest polecane zarówno dla ludzi starych, jak i młodych. Ceny są bardzo atrakcyjne, gdyż wejście na godzinę, to koszt jedynie ośmiu złotych. Wypożyczenie łyżew kosztuje sześć złotych, natomiast ostrzenie, to koszt dziesięciu złotych. Dla mieszkańców Karpacza ceny od poniedziałku do czwartku są niższe, bo za wypożyczenie łyżew płacimy wtedy cztery złote za godzinę, a wejście jedynie sześć złotych. Dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjów w Karpaczu wejście jest za dwa złote, natomiast wypożyczenie łyżew kosztuje zaledwie cztery złote za godzinę. Lodowisko Talaga jest w stanie funkcjonować nawet przy temperaturach dodatnich, do dziesięciu stopni Celsjusza. Na stanie jest dwieście kompletów łyżew do wypożyczenia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na naturalnym lodzie jest większa przyjemność z jazdy, dzięki czemu lodowisko odwiedza tak wielu ludzi żądnych wrażeń.

Dla poszukiwaczy adrenaliny

Dla poszukiwaczy adrenaliny Karpacz przyszykował letni tor saneczkowy oraz alpejski tor bobslejowy. Jest to bardzo przyjemne i dostarczająco dużo wrażeń zajęcie, które jest polecane każdemu. Można powiedzieć, że na jednym takim zjeździe się nie kończy, bo każdy, kto spróbował takiej jazdy chociaż raz wie, że musi to koniecznie powtórzyć. Jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Każdy koniecznie powinien tego spróbować, szczególnie dlatego, że koszt zjazdu wynosi tylko pięć złotych, a zjazd liczy sobie kilkaset metrów długości. Te kilkaset metrów, to długie minuty wielkiej radości, którą możemy zapamiętać na znacznie dłuższy okres czasu. Przyjemnie można spędzić również czas w położonym na granicy Karpacz i Ściegien Westernowym Miasteczku „Pod Kozią Skałą”. Jest to bez wątpienia bardzo urzekające miejsce, w którym panuje prawdziwa atmosfera Dzikiego Zachodu. Przy odrobinie szczęścia można tutaj zobaczyć prawdziwego szeryfa rodem z westernów, albo zostać świadkiem napadu na bank lub najazdu dzikich Indian. To świetna zabawa, która jest polecana nie tylko fanom dzikiego zachodu i westernów. Przypomnijmy sobie chociażby sławny film z Winetou w roli głównej. Każdy, kto chciałby przeżyć takie przygody, jak najpopularniejszy Indianin na świecie, powinien koniecznie odwiedzić Karpacz, który taką atrakcję oferuje swoim turystom. Jest to znakomita forma spędzania wolnego czasu w lecie w Karpaczu. Wiadomo, że każdy lubi się dobrze bawić, a amatorów dobrego klimatu i niepowtarzalnych wrażeń nie brakuje.

Z letnich atrakcji

Z letnich atrakcji, których można doświadczyć w Karpaczu warto przypomnieć tutaj Zlot Zabytkowych Pojazdów Pożarniczych. Jest to świetne wydarzenie dla wszystkich fanów motoryzacji i pojazdów pożarniczych. Mali chłopcy, którzy marzą o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem i ratować ludzi z płonących budynków, mogą wsiąść do wozu strażackiego i zrobić sobie zdjęcie z ekipą ratunkową sprzed epoki. Jest to świetna i aktywna forma nauki historii. Wiadomo, że każde tego typu wydarzenie jest bardzo atrakcyjne dla młodzieży, ale także dla starszych miłośników zabytkowych pojazdów. Oprócz tego w Karpaczu odbywają się koncerty organowe, które są przyjemnością dla ucha i uświetniają każdy zwyczajny dzień. Turysta może tutaj przyjść i się znakomicie odprężyć w rytmach muzyki organowej. Festiwal Solistów Europy w Krainie Ducha Gór, to bardzo wysublimowana impreza, która jest skierowana do wszystkich miłośników muzyki. Można tutaj usłyszeć pięknie śpiewających solistów, którzy wykonują przepiękne utwory. Muzyczny Ogród Liczyrzepy i Letnia Noc Sylwestrowa oraz Nocna Ogólnopolska Cokolwiek Nowa Impreza Kabaretowa (Nocnik), to pozostałe atrakcje, które dotyczą wydarzeń kulturalnych w Karpaczu. Biorą w tych wydarzeniach sławne osoby i ludzie ze świata muzyki oraz kabaretu. Podczas występów można się świetnie bawić oraz zapomnieć o codziennych troskach. Wiadomo, że każdy ceni sobie zdrowy wypoczynek połączony z rozrywką. Musimy wiedzieć, że w Karpaczu odbywa się także European Voice & Music Festiwal, Gitarą i Piórem i Ślad Zdobywców.

Wędrowanie na rakietach śnieżnych

Wędrowanie na rakietach śnieżnych po Karpaczu jest bardzo atrakcyjne. Goście, którzy przyjeżdżają na wypoczynek zimą oczekują cały czas nowych możliwości, którymi umilą sobie wolny czas. Tutaj nadarza się oferta dla poszerzenia ofert, które gwarantuje region Karpacza. Z myślą o spełnianiu życzeń turystów wprowadzane są coraz to nowsze atrakcje, które mają uprzyjemnić czas odwiedzającym miasto. Wiadomo, że każdy w dzisiejszych czasach się strasznie spieszy i nie ma czasu na odpoczynek, spokojną wędrówkę i podziwianie widoków. Wszystko to jest możliwe dzięki rakietą śnieżnym, które przygotowali organizatorzy wypoczynku w Karpaczu. W ostatnich latach na zachodzie coraz częściej rośnie zainteresowanie spędzaniem wolnego czasu w aktywny sposób. Ta tendencja jest także widoczna w Polsce. Całe rodziny i grupy przyjaciół i znajomych doceniają sport i rekreacje. Kurorty i baza gastronomiczna czerpią korzyści z dyscyplin sportowych. Bardzo popularne są ostatnio rakiety śnieżne. W Polsce ten pomysł cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że za rakietami przemawiają: brak wyraźnej granicy wiekowej, która umożliwia poruszanie się przy pomocy rakiet – kto lubi wędrówki, ten po prostu może je uprawiać i nie ma żadnych ograniczeń, poza zdrowotnymi i motywacyjnymi. Rakiety śnieżne mogą być dyscypliną wyczynową, a nie tylko spędzaniem wolnego czasu. Wędrówki te mogą się odbywać bez specjalnego przygotowania i bez profesjonalnego sprzętu, a także indywidualnie albo grupowo.

W lecie Karpacz

W lecie Karpacz oferuje swoim gościom wspinaczkę skałkową na ścianach Kruczych Skał. Mierzą one dwadzieścia pięć metrów wysokości i są prawdziwą próbą dla łowców mocnych wrażeń. Wspinaczka skałkowa jest bardzo atrakcyjna. Jeszcze atrakcyjniejsza jest wtedy, gdy można się wspinać na naturalnej skale, która jest bardzo stroma i trudna dla zdobycia. Dla śmiałków są niekiedy organizowane konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, które zachęcają do wzięcia udziału w zabawie. Zwiedzanie Karpacza na dwóch kółkach jest coraz modniejszą formą rekreacji w tym regionie. Przejażdżki rowerowe są szczególnie atrakcyjne w terenach zielonych, gdzie w tle widać piękne góry, a powietrze jest niezwykle przejrzyste. Każdy, kto ceni sobie aktywny wypoczynek powinien wiedzieć, że w Karpaczu można bez problemu wypożyczyć rower, a zróżnicowanie terenu i atrakcyjne ścieżki rowerowe czekają na każdego. Korty tenisowe są kolejną atrakcją, z której warto korzystać będąc w Karpaczu. Można tutaj rozwijać swoje umiejętności sportowe, a także nabywać je od początku, gdyż funkcjonują tutaj szkółki dla nowo trenujących. Wiadomo, że każdy, kto lubi uprawiać inne sporty, niż tenis może znaleźć tutaj odpowiednie dla siebie warunki. Karpacz oferuje mnóstwo boisk i innych obiektów sportowych, na których można aktywnie wypocząć. Taka forma spędzania wolnego czasu jest coraz bardziej popularna i warto z niej korzystać, gdyż w ten sposób można połączyć przyjemny relaks oraz pożyteczne ćwiczenia dla własnego zdrowia. Jest to świetne rozwiązanie.