Karpacz – atrakcje

W lecie Karpacz jest bardzo atrakcyjny

W lecie Karpacz jest bardzo atrakcyjny. Jedną z większych atrakcji jest Miejskie Muzeum Zabawek, w którym znajduje się zbiór ponad dwóch tysięcy zabawek ofiarowanych przez Henryka Tomaszewskiego, który namalował słynną Panoramę Racławicką. Jest to ciekawe miejsce nie tylko dla dzieci. Tutaj znajomi mogą poznać zabawki z całego świata oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na jej temat. Z historią rozwoju turystyki i sportu w Karpaczu można się zapoznać zwiedzając Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Zetknięcie historii i sportu nigdy nie było tak ciekawe, jak w tym muzeum. Można połączyć w ten sposób przyjemne z pożytecznym. W upalne dni ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Dziki wodospad, który jest położony niedaleko wyciągu na Kopę. Jest to świetne i rzadkie miejsce, gdzie można zabrać swoją drugą połówkę, albo urządzić sobie piknik w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi. Jest wiele możliwości wypoczynku w Karpaczu. Bardzo interesującym miejscem jest zbiornik wodny Zapora na rzece Łomnica. Można tu zaznać ochłody poprzez kąpiel w zimnej wodzie, która na pewno ostudzi zapał każdego zwiedzającego. Nic tak nie dodaje energii, jak kąpiel w krystalicznie czystej górskiej wodzie. To świetne połączenie zalet lata i zimowego klimatu. Bardzo zdrowo jest popływać w takim zbiorniku, o czym doskonale wiedzą morsy, którzy kąpią się nie tylko latem, ale także zimą, gdy temperatura wody jest wręcz lodowata. Trzeba koniecznie spróbować tego samemu, gdyż jest to świetna zabawa dla każdego miłośnika mocnych wrażeń.

Rodzinny Zjazd Gwiazd

Rodzinny Zjazd Gwiazd, jest to impreza okolicznościowa, która została utworzona przez Urząd Miasta Karpacza oraz przez hotel Skalny i firmę Groove Control. Impreza miała miejsce pierwszy raz w 2007 roku. Impreza odbywa się co roku i przyciąga masę widowni, która świetnie się bawi podczas tego wesołego wydarzenia. Miejscem tej imprezy jest Centrum Sportu i Rekreacji o nazwie Kolorowa. Można tutaj zobaczyć w akcji znane postacie, jak: aktorzy, dziennikarze i muzycy, którzy zjeżdżają na sankach. Publiczność może obserwować dodatkowo koncerty, żonglerów oraz osoby chodzące na szczudłach. Widzowie mogą brać udział w rywalizacji ze znanymi osobami, a także z nimi porozmawiać, zrobić sobie wspólne zdjęcie, czy poprosić o autograf. Jest to świetna okazja do bliższego zapoznania się ze znanymi osobami, które na co dzień widzimy w telewizji. W 2007 roku w Karpaczu gościli między innymi: Marcin Prokop, Magda Rzemek, Jarosław Jakimowicz, Bartosz Obuchowicz, Magda Steczkowska, Jacek Rozenka, Ilona Felicjańska, Misza Hajrulin i wiele innych nie mniej znanych. W 2008 swą obecnością zaszczycili Karpacz: Robert Leszczyński, Janusz Radek, Christina Bien, Małgorzata Lewińska, siostry Steczkowskie, Piotr Królik, Piotr Skarga, Anna Milewska, Ewa Gorzelak, Ilona Felicjańska, Joachim Lamża, Misza Hairulin, Bartosz Obuchowicz. Jak widać, co roku gości mnóstwo znanych postaci, które tylko czekają, aby się z państwem spotkać. Serdecznie zapraszamy na Rodzinny Zjazd Gwiazd w przyszłą edycję, która powinna się odbyć niebawem.

W Karpaczu

W Karpaczu jest bardzo wiele obiektów sportowych, które swymi atrakcjami zachęcają do odwiedzenia tego miejsca. Można tutaj korzystać z bardzo wielu rozrywek oraz obiektów rekreacji i sportu. Bardzo dużą atrakcją jest trasa biegowa, która jest położona w malowniczym terytorium u podnóża gór i jest to jedna z najpiękniejszych tras w całej Polsce, a nawet w Europie. Jest ona położona na wysokości 885 metrów nad poziomem morza i mierzy 2,5 kilometra długości. Oczywiście trasa jest bardzo bezpieczna, gdyż posiada homologacje FIS-u. Nie zmieni a, to jednak faktu, że trasa jest dosyć wymagająca i amatorów biegów narciarskich czeka nie lada wyzwanie. Inną z atrakcji jest skocznia narciarska Orlinek, która posiada punkt konstrukcyjny K-85. Ten obiekt również posiada homologację FIS. Jest to jedna z najnowszych, średnich skoczni w Polsce. Jest ona położona na górnym Karpaczu wśród pięknej flory Karkonoszy. W 2001 roku odbyły się na niej zawody w Pucharze Świata B w Kombinacji Norweskiej, a także Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym – w tym konkursie Adam Małysz ustanowił rekord skoczni 94,5 metra. Kolejną atrakcją jest alpejski tor bobslejowy, czyli zjeżdżalnia otwarta cały rok. Na tej zjeżdżalni można osiągnąć prędkość nawet do 35 kilometrów na godzinę. Długość zjazdu wynosi 800 metrów świetnej zabawy. Przejazd jest niedrogi, gdyż kosztuje zaledwie 5 złotych, a wrażenia są niesamowite. Następną atrakcją jest rynna snowboardowa High-Pipe, która posiada długość 100 metrów i szerokość 18 metrów. Dzięki tym wymiarom można cieszyć się swobodną jazdą oraz wykonywać przeróżne ewolucje na desce.

Rakiety śnieżne w Karpaczu

Rakiety śnieżne w Karpaczu nabierają na popularności coraz bardziej. Oprócz tego, że to świetna forma wypoczynku, to może ten rodzaj spędzania wolnego czasu być traktowany, jak sport wyczynowy. Wędrówki na rakietach śnieżnych są odbywane bez ingerencji w środowisko naturalne. Jest to całkowicie bezinwazyjny sport, gdyż nie ma potrzeby wycinania drzew, czy osuszania terenu, żeby można było odbyć pieszą wędrówkę z rakietami. Wiadomo, że aby móc powędrować jest nam potrzebna zaledwie piętnasto centymetrowa warstwa śniegu, która w zupełności powinna wystarczyć. Wiadomo, że ta wędrówka nie wymaga specjalnych udziwnień, dlatego można ją uprawiać praktycznie w każdych warunkach, gdzie tylko jest śnieg. Oczywiście wędrówki z rakietami to świetne uzupełnienie innych dyscyplin sportu, ale także mogą one być traktowane, jako osobna dziedzina, na której możemy skupić nasz wysiłek. Entuzjaści Nordic Walking i trekingu mogą kontynuować swe wędrownicze pasje podziwiając przy okazji górskie krajobrazy i cieszyć się zimową atmosferą pełną zdrowia i urody. Rakiety Śnieżne Profi – Akademia w Karpaczu oferuje wszystkim odwiedzającym bez względu na wiek i o każdej kondycji fizycznej bardzo atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu zimą w regionie Karpackim, który jest pełen pięknych krajobrazów i przykuwa swoją uwagę. Na pewno każdy kto raz spróbuje rakiet śnieżnych w Karpaczu będzie to chciał powtórzyć, gdyż będzie ogromnie zadowolony z tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu, który jest coraz popularniejszy.

W Karpaczu funkcjonuje Karkonoska Organizacja Turystyczna Śnieżka

W Karpaczu funkcjonuje Karkonoska Organizacja Turystyczna Śnieżka. Już w tym roku mijają trzy lata od rozpoczęcia działalności organizacji, które były bogate w ciekawe spotkania, wspólne przedsięwzięcia i starania by zaistnieć w świadomości mieszkańców Karpacza, ale także zaznaczyć swoją obecność jako pełnoprawny partner w strukturach lokalnych i ponadregionalnych. Można śmiało powiedzieć, że Karkonoska Organizacja Turystyczna bardzo dobrze sobie poradziła z tymi zadaniami i jest świetnym stowarzyszeniem, które jest znane szanowane, a ludzie, którzy ją tworzą mogą czuć satysfakcję z sukcesów. Dzisiaj obraz całej organizacji, to suma wszystkich doświadczeń, które zostały nabyte dzięki ciężkiej pracy wszystkich członków i współpracowników całego stowarzyszenia. Organizacja ta tworzy wizerunek i buduje prestiż, a działania, które podejmuje plasują organizację na podstawowego partnera w przedsięwzięciach, które organizuje miasto. Już zasadą jest, że członkowie tej organizacji są zapraszani przy okazji omawiania najważniejszych spraw dla miasta. To wielki zaszczyt dla wszystkich współtworzących tą wielką inicjatywę. Władze lokalne liczą się z opiniami mieszkańców i biorą zawsze ich głos pod uwagę, gdyż jest to świetny głos doradczy, który w wielu przypadkach przeważył o istnieniu jakiegoś obiektu, wsparciu innego i rozpoczęcia nowych inicjatyw. Mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na wizerunek miasta, co jest najlepszym przykładem funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w Karpaczu, który rozwija demokratyczne struktury lokalne. Wiadomo nie od dziś, że aktywny udział wszystkich obywateli danego miasta jest cenną inicjatywą, którą warto wspierać.